Shellter Ulubione

Podstawowe dane

Lokalizacja: Rogowo k. Kołobrzegu (woj. Zachodniopomorskie)
Inwestor: TLC INWEST
Architekt: Glebowski Studio
Generalny wykonawca: TLC INWEST
Funkcja: Mieszkania
Liczba mieszkań: 550+230
Rozpoczęcie: III kw. 2018
Zakończenie: II kw. 2024
Status: w trakcie realizacji

Inwestycja realizowana jest w trzech etapach, łącznie na powierzchni 7,8 ha powstanie 550 apartamentów w 15 budynkach i budynek hotelowy z 230 pokojami w standardzie czterech gwiazdek.

W pierwszym etapie zrealizowane zostały apartamentowce A1, B1 i C1. Budynek A1 powstał tuż przy pasie nadmorskim, ma sześć kondygnacji nadziemnych i mieści mieszkania o powierzchniach od 32 do 85 mkw. Pozostałe dwa apartamentowce oznaczone jako B1 i C1, powstały w centralnej części działki, bliżej jeziora Resko Przymorskie. Te budynki mają cztery kondygnacje nadziemne i mieszczą apartamenty o pow. od 30 do 50 mkw. Ta część inwestycji ukończona została w połowie 2021 roku.

W drugim etapie inwestycja podzielona została na trzy fazy. Faza IIa objęła budynki A2, A3 i B3. Faza IIb to A5, B5, B6 i C2. Natomiast faza IIc to A4, B3, B4, C3, D1. W budynkach oznaczonych literami A znajdą się apartamenty o powierzchni od 32 do 85 mkw. Wszystkie położone są w pasie nadmorskim. Budynki oznaczone literami B, C i D posiadają maksymalnie pięć kondygnacji nadziemnych i położone są od strony jeziora. Jedynie D1 ma sześć kondygnacji nadziemnych. W budynkach tych wielkość apartamentów jest zróżnicowana od 30 do 50 mkw. Cześć budynków do użytku oddana została w 2023 roku, pozostale pierwszych gości przyjmą w 2023 r.

W ostatnim trzecim etapie inwestycji powstanie hotel, w którym zaplanowano 230 pokoi. Prace budowlane rozpoczęły się wiosną 2022 roku i zakończą na początku 2024 roku. Hotel będzie utrzymany w standardzie czterech gwiazdek, znajdą się w nim m.in. basen kryty i basen zewnętrzny, sale restauracyjne, SPA, siłownia i kręgielnia, sale kinowe, czy sale zabaw dla dzieci.

Inwestorem jest spółka holdingowa TLC INWEST, która do budowy inwestycji powołała spółkę celową Shellter, TLC INWEST Sp. z o.o. Sp. k. Głównym udziałowcem spółki jest Lech Chudy, który razem z Dariuszem Miłkiem budował m.in. Cuprum Arenę w Lubinie, Koronę w Kielcach, czy Galerię Warmińską w Olsztynie.