Nowy Rynek Ulubione

Podstawowe dane

Lokalizacja: Poznań (woj. Wielkopolskie)
Inwestor: Skanska
Architekt: Maćków Pracownia Projektowa [I etap], Medusa Group [II etap]
Generalny wykonawca: Skanska S.A.
Funkcja: Biura
Powierzchnia (GLA): 37 000 mkw. [etap I], 39 000 mkw. [etap II]
Rozpoczęcie: III kw. 2017
Zakończenie: II kw. 2021
Status: w trakcie realizacji

Nowy Rynek to wieloetapowy projekt biurowo-mieszkaniowo-handlowy, który Skanska realizuje na pow. 3,5 ha w centrum Poznania. Docelowo powstanie ponad 100 000 mkw. powierzchni użytkowej.

W pierwszej kolejności powstają dwa biurowce o pow. 25 tys. mkw. i 12 tys. mkw., ich budowa zostanie zakończona w 2019 r. Pierwszy do użytku oddano w II kw. 2019 r., został on sprzedany funduszowi Franklin Templeton Investments. Drugi zaś gotowy będzie w IV kw. 2019 r., niemal w całości (10,2 tys. mkw.) wynajęła go firma Żabka Polska.

Trzeci biurowiec kompleksu tzw. D, dostarczy na rynek ok. 39 tys. mkw. nowoczesnej powierzchni biurowej. Jego budowa rozpoczęła się w maju 2019 r.. Zakończenie prac zaplanowane jest na II kwartał 2021. Biurowiec powstaje u zbiegu ulic Wierzbięcice i Wujka. Będzie łączyć funkcje biurowe oraz usługowo-handlowe.

Skanska do projektowania poszczególnych budynków zaprosiła najlepsze pracownie architektoniczne w Polsce. Pierwszy i drugi biurowiec zaprojektowało wrocławskie biuro Maćków Pracownia Projektowa. Trzeci i czwarty budynek jest autorstwa pracowni Medusa Group z Bytomia.

W ramach Nowego Rynku powstaną również mieszkania. Realizowane będą u zbiegu ulic Przemysłowej i Jakuba Wujka. Planowany budynek będzie miał siedem kondygnacji nadziemnych i jedną kondygnację podziemną, przeznaczoną na parking na 320 miejsc postojowych. Łącznie dostępnych będzie 312 mieszkań oraz 1 541 mkw. powierzchni handlowej. Projekt przygotowała pracownia JEMS Architekci z Warszawy.

Ulubione

Nowy Rynek Poznań

III kw. 2017 II kw. 2021