Nowe Kolibki Ulubione

Podstawowe dane

Lokalizacja: Gdynia (woj. Pomorskie)
Inwestor: Invest Komfort
Architekt: Roark Studio
Generalny wykonawca: Invest Komfort Spółka Akcyjna Sp.K.
Funkcja: Mieszkania
Liczba mieszkań: 327
Rozpoczęcie: I kw. 2017
Zakończenie: IV kw. 2024
Status: w trakcie realizacji

Nowe Kolibki to kompleks kameralnych, trzykondygnacyjnych budynków mieszkalnych, który powstał przy ul. Bernadowskiej w Gdyni, na skraju Trójmiejskiego Parku Krajobrazowego. Docelowo wybudowanych zostanie 19 budynków i 327 mieszkań o łącznej powierzchni użytkowej 23 300 mkw. Potrzeby parkingowe zapewni 11 hal garażowych z 433 miejscami postojowymi oraz 50 zewnętrznych miejsc parkingowych. W ramach inwestycji powstanie również sauna, strefa fitness i sala klubowa, a na terenie boisko, kort tenisowy oraz dwa place zabaw. Osiedle będzie zamknięte i monitorowane.

Inwestycja realizowana jest etapami. W pierwszej kolejności wybudowane zostały trzy budynki z dwoma halami garażowymi. Inwestycja, która ukończona została pod koniec 2018 r., dostarczyła 52 mieszkania oraz 73 miejsca postojowe (65 w halach i 8 zewnętrznych).

W styczniu 2019 r. rozpoczęła się budowa etapu drugiego. Wybudowano wówczas pięć budynków mieszczących 84 mieszkania o powierzchni od 46 do 153 metrów kwadratowych i od 2 do 5 pokoi. Ta część inwestycji zakończona została w IV kw. 2020 r.

W lipcu 2022 r. do użytku oddano trzeci etap inwestycji. Były to cztery budynki o niskiej zabudowie posiadające 64 mieszkania w układach z dwoma, trzema i czterema pokojami. W ramach udogodnień dla lokatorów powstała sala klubowa, miejsca do spaceru i relaksu, a także oddzielna strefa fitness z saunami. Przy okazji trzeciego etapu inwestor przeprowadził również budowę ulicy Spółdzielczej i przebudowę ulicy Bernadowskiej. Wymieniono nie tylko nawierzchnię, ale także dokonano remontu sieci wodociągowej, kanalizacyjnej i deszczowej. Spółka na własny koszt zainstalowała także oświetlenie. Działania te zostały wykonane na podstawie porozumienia dewelopera z Urzędem Miasta Gdyni.

W budowie pozostaje obecnie ostatni czwarty etap. Do końca 2024 roku powstanie kolejne siedem budynków. Zamieszkać będzie można w lokalach o powierzchni od 46,5 do 153,1 mkw.