Diasfera Łódzka Ulubione

Podstawowe dane

Lokalizacja: Łódź (woj. Łódzkie)
Inwestor: Duda Development
Architekt: MODO architecture / STAAM ARCHITEKT Marcin Sztajerowski / ZOKO ARCHITEKCI
Generalny wykonawca: FB Antczak
Funkcja: Mieszkania
Liczba mieszkań: 468
Rozpoczęcie: IV kw. 2018
Zakończenie: III kw. 2023
Status: w trakcie realizacji

Diasfera Łódzka to komfortowy, siedmiopiętrowy budynek mieszkalny o nowoczesnej elewacji nawiązującej do typowo łódzkiej kamienicy. Inwestycja zlokalizowana jest w ścisłym centrum miasta, przy nowo powstałej drodze miejskiej łączącej ulicę Targową z Kilińskiego, będącej przedłużeniem istniejącej ulicy Orlej.

W pierwszym etapie wybudowano 199 mieszkań o powierzchni od 25 do 96 mkw. oraz miejsca w parkingu podziemnym. Zakończenie tej części inwestycji miało miejsce w IV kwartale 2020 r. W grudniu 2021 roku oddano do użytku 24 mieszkania w nadbudowanym, istniejącym tu budynku warsztatowym.

Etap numer dwa jest jeszcze większy bo powstanie w nim 245 mieszkań. Najmniejsze będą kawalerki, z kolei te największe to czteropokojowe lokale. Całość znajdzie się w siedmiopiętrowym budynku posiadającym również zaplecze garażowe w jednopoziomej podziemnej hali. Parter nowego obiektu został zarezerwowany dla trzynastu lokali handlowo-usługowych. Druga i jednocześnie finalna faza projektu powinna zostać oddana do użytku w III kw. 2023 roku.