Bulwar Staromiejski Ulubione

Podstawowe dane

Lokalizacja: Wrocław (woj. Dolnośląskie)
Inwestor: i2 Development
Architekt: Chamielec Architekci
Generalny wykonawca: KPB Sp. z o.o.
Funkcja: Mieszkania
Liczba mieszkań: 480
Rozpoczęcie: III kw. 2015
Zakończenie: IV kw. 2022
Status: zrealizowana

Bulwar Staromiejski znajduje się w centrum Wrocławia, w dzielnicy Stare Miasto, na Przedmieściu Mikołajskim. Położony jest na wschód od ujścia fosy miejskiej do rzeki Odry.

Na ponad 2,5-hektarowym terenie znajduje się 14 budynków, w większości zabytków, o przeznaczeniu mieszkaniowym, biurowym oraz usługowym. Inwestycja jest przykładem różnorodności architektonicznej stolicy Dolnego Śląska. Apartamenty przekraczające 4,5 metra wysokości, stanowią ofertę dla koneserów nieruchomości, a kameralne biurowce idealne miejsce na prestiżową siedzibę firmy. Z niemal 30 000 mkw. powierzchni użytkowej budynków, blisko 20 000 zaplanowano na cele mieszkaniowe (około 480 apartamentów o średniej wielkości 40 mkw.), a 9 500 zaprojektowano z przeznaczeniem komercyjnym.

W ramach Bulwaru Staromiejskiego powstaly obiekty komercyjne: Nowy Alexanderhaus (pow. użytkowa 2787 mkw.) oraz The Place (pow. użytkowa 680 mkw.) a także obiekty mieszkaniowe, m.in.: Apartamenty "Na Kazamatach" (63 lokale), Lofty przy fosie (56 lokali), Między Basztami (4 lokale), Przy Przystani (53 lokale), Przy Przystani II (7 lokali), Dom z herbem (28 lokali), Przy Arsenale (123 lokale), Przy Bulwarze (70 lokali), Przy Bulwarze II (41 lokali), Willa Staromiejska (17 lokali).

Budynki do użytku oddawane były partiami. Lofty przy fosie, Apartamenty Stawowa, Między Basztami, Na Kazamatach zostały już zakończone. Podobnie jak biurowce Nowy Alexanderhaus i The Place. Budynek Przy Arsenale, do użytku oddany został w I kw. 2020 r. Pozostałe obiekty, tj. Przy przystani I i II, Willa Staromiejska i Dom z herbem, do użytku oddane zostały w IV kw. 2021 r.

Ulubione

Bulwar Staromiejski Wrocław

III kw. 2015 IV kw. 2022