artykuł

[Kielce] Budimex kończy remont dworca autobusowego

[Kielce] Budimex kończy remont dworca autobusowego

28.01.2020, 05:01

Oddany do użytku w 1984 roku dworzec autobusowy w Kielcach, jest jednym z najbardziej charakterystycznych pod względem architektonicznym budynków w mieście. Zbudowany na planie koła, ma formę rotundy zwieńczonej kopułą ze świetlikami. Od 2018 roku nieruchomość jest intensywnie remontowana. Pierwsi pasażerowie skorzystają z niego w połowie roku.

więcej >

artykuł

[Dolnośląskie] Budimex buduje w Ziębicach halę sportową

[Dolnośląskie] Budimex buduje w Ziębicach halę sportową

25.11.2022, 05:11

Budynek powstaje nie tylko z myślą o zawodach sportowych, będzie wykorzystywany on także przez lokalne władze jako miejsce wydarzeń kulturalnych, a także koncertów. Generalny wykonawca po wczorajszym wmurowaniu kamienia węgielnego, ma dwa lata na zrealizowanie zleconego kontraktu.

więcej >

artykuł

[Toruń] Budimex przebuduje dworzec kolejowy na wschodzie miasta

[Toruń] Budimex przebuduje dworzec kolejowy na wschodzie miasta

20.10.2022, 10:10

Generalny wykonawca będzie działać w ramach zadania inwestycyjnego dotyczącego modernizacji linii kolejowej na odcinku Toruń Główny – Toruń Wschodni. Podpisana z PKP S.A. umowa na realizację obejmuje przede wszystkim przebudowę i remont budynków Dworca Wschodniego i działającej tam kolejowej administracji.

więcej >

artykuł

Budimex przebuduje krajową dwunastkę

Budimex przebuduje krajową dwunastkę

16.06.2017, 08:06

14 czerwca 2017 r. w Chełmie Dariusz Blocher, prezes Zarządu Budimex SA podpisał umowę z Zarządem Dróg Miejskich na przebudowę drogi krajowej nr 12. Kontrakt ma być realizowany w trybie zaplanuj i wybuduj. Inwestycja przyczyni się do poprawy infrastruktury drogowej, która ma bezpośredni wpływ na poprawę bezpieczeństwa ruchu drogowego.

więcej >

artykuł

[Zielona Góra] Budimex wybuduje wielopoziomowy parking

[Zielona Góra] Budimex wybuduje wielopoziomowy parking

06.05.2021, 09:05

Generalny wykonawca zdobył kontrakt warty około 29,6 mln złotych od lokalnego samorządu. Inwestycja powstanie w miejscu obecnego parkingu u stóp Wzgórza Winnego i niedaleko Palmiarni.

więcej >

  • <
  • <
  • 6
  • 7
  • 8
  • 9
  • 10
  • >
  • <