[Zielona Góra] Budimex uzyskał zgodę na budowę zachodniej obwodnicy miasta

26 czerwca 2026

Budimex otrzymał decyzję o zezwoleniu na realizację inwestycji drogowej (ZRID) dla realizowanego odcinka Zachodniej Obwodnicy Zielonej Góry. Dokument został wydany przez Lubuski Urząd Wojewódzki z rygorem natychmiastowej wykonalności, co umożliwia rozpoczęcie robót budowlanych. Decyzję uzyskano cztery miesiące przed terminem przewidzianym w harmonogramie kontraktu.

ZRID obejmuje dwa pierwsze odcinki inwestycji: budowę tzw. Obwodnicy Przylepu – od nowego ronda przy Trasie Północnej do ronda w Przylepie – oraz wykonanie ronda wraz z towarzyszącą infrastrukturą. Łącznie powstanie około 4 km jednojezdniowej drogi z dwoma pasami ruchu, drogami dojazdowymi oraz dwoma skrzyżowaniami typu rondo.

Treść znajduje się w archiwum

Możesz ją przeczytać kupując dostęp do naszego archiwum STANDARD.