Poznańskie Towarzystwo Budownictwa Społecznego przygotowuje się do rozpoczęcia budowy nowego osiedla przy ul. Żelaznej. Inwestycja obejmie 12 budynków mieszkalnych, w których powstanie 516 mieszkań przeznaczonych na długoterminowy najem. Zakończenie realizacji planowane jest na drugą połowę 2028 roku, natomiast nabór wniosków dla przyszłych najemców ma rozpocząć się jesienią.
Realizacja przedsięwzięcia przybliżyła się po zakończeniu postępowania odwoławczego dotyczącego wyboru generalnego wykonawcy. Krajowa Izba Odwoławcza oddaliła wszystkie odwołania, potwierdzając prawidłowość przeprowadzonego przetargu. Najkorzystniejszą ofertę złożyła firma Erbud, która spośród sześciu uczestników postępowania zaproponowała najniższą cenę.
Treść znajduje się w archiwum
Możesz ją przeczytać kupując dostęp do naszego archiwum STANDARD.