Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad podpisała umowę na rozbudowę pierwszego odcinka autostrady A2 pomiędzy Warszawą a Łodzią. Prace na 17,2-kilometrowym fragmencie od węzła Grodzisk Mazowiecki do węzła Konotopa zrealizuje firma Strabag. Wartość kontraktu wynosi blisko 257 mln zł.
Inwestycja obejmuje dobudowę dodatkowych pasów ruchu na jednym z najbardziej obciążonych odcinków autostrady w kraju. Na około 3-kilometrowym fragmencie pomiędzy węzłami Pruszków i Konotopa powstaną cztery pasy ruchu w każdym kierunku, natomiast na pozostałej części odcinka każda jezdnia zostanie poszerzona do trzech pasów.
Treść znajduje się w archiwum
Możesz ją przeczytać kupując dostęp do naszego archiwum STANDARD.