Wypoczynek w industrialnym klimacie

30 maja 2022

Duży nacisk położono na pokoje, w których ludzie chcą się wyciszyć. Intencją był styl wykończenia ścian nawiązujący do loftowego charakteru kompleksu Koneser, stąd na przykład wykorzystanie tynku dekoracyjnego o wyglądzie betonu. Podobnie rzecz się ma ze ścianami zewnętrznymi, na których zamontowano panele z włókno-cementu EQUITONE [natura], dobrze komponujące się z czerwonymi cegłami

Centrum Praskie Koneser, zlokalizowane w dawnej Warszawskiej Wytwórni Wódek, zupełnie odmieniło oblicze tej części miasta. Stało się barwnym, tętniącym życiem centrum kultury i rozrywki. Mieszczą się tam sale konferencyjne, liczne kluby, kawiarnie i restauracje. Niezwykłą atrakcję stanowi Muzeum Polskiej Wódki. 

W zrewitalizowanym kompleksie znalazł się też lifestylowy hotel Moxy Warsaw Praga. Należy on do amerykańskiej sieci Marriott International. Powstał trzy lata temu z myślą o tych, którzy cenią sobie stylowe i nowoczesne wnętrza. Designerski wystrój kojarzy się z industrialnym klimatem oraz swobodną atmosferą, dzięki czemu obiekt stanowi świetne miejsce zarówno na spotkania biznesowe, jak i relaks z przyjaciółmi.

To piękny hotel, zlokalizowany w samym sercu warszawskiej Pragi – uważa Marzena Szawarska-Niczko, dyrektor marketingu w sieci Dobry Hotel. – Bez wątpienia to miejsce nie ma konkurencji w tej części stolicy. Koneser to połączenie najwyższej jakości architektury i bogatej oferty zarówno dla klientów biznesowych, jak i turystów. Powierzchnie biurowe, eventowe, galerie, restauracje i sklepy – wszystko skoncentrowane w artystycznej dzielnicy stolicy, jedynie dwa kilometry od Starego Miasta. W Moxy znajduje się salka konferencyjna mieszcząca do 8 osób – idealna na kameralne spotkania biznesowe lub szkolenia. Natomiast na terenie kompleksu Centrum Praskie Koneser, zaledwie parę kroków od hotelu, można wynająć obszerne sale konferencyjne dla dużo większych grup.

Miejsce doceniane jest nie tylko za szeroką ofertę i walory architektoniczne, ale także za rozwiązania proekologiczne (certyfikat BREEAM na poziomie Excellent) i prospołeczne. Centrum Praskie Koneser zostało wyróżnione Nagrodą Architektoniczną Prezydenta m. st. Warszawy w kategorii najlepsza rewitalizacja i dostępność. Kapituła zwróciła uwagę na dostosowanie obiektu do potrzeb osób z niepełnosprawnością.

Wszystkie budynki w Koneserze były projektowane przez pracownię Juvenes – wyjaśnia Barbara Kowzan, architekt wnętrz, właścicielka studia Manuttone. – Nasza firma, na zlecenie generalnego projektanta architektury i z akceptacją Marriotta oraz inwestora, firmy Liebrecht & Wood wraz z BBI, wykonała projekt wnętrz hotelu Moxy. Prace rozpoczęły się w końcu 2016 roku i obejmowały wszystkie przestrzenie wspólne.

Treść znajduje się w archiwum

Możesz ją przeczytać kupując dostęp do naszego archiwum STANDARD.