Samo centrum Poznania

25 stycznia 2023

Dzięki nowoczesnym inwestycjom plac Andersa zyskał nową tożsamość i stał się jednym z najbardziej rozpoznawalnych miejsc w Poznaniu. To świetna lokalizacja dla biznesu. Obecnie powstaje tam Silver Andersia – największy biurowiec, o wysokości 116 metrów.


W październiku 2022 roku uroczyście wmurowano kamień węgielny pod biurowiec Silver Andersia. Będzie on najwyższym budynkiem w Poznaniu, o wysokości 116 metrów. Jest kolejnym etapem realizowanego od 25 lat projektu centrotwórczego (wielokrotnie pisaliśmy o nim w Projekt Inwestorze), czyli biurowo-hotelowo-handlowego kompleksu zlokalizowanego przy placu Andersa. , który już stał się biznesową wizytówką Wielkopolski.

Silver Andersia będzie miał prawie 40 tysięcy metrów kwadratowych powierzchni użytkowej, z przewagą biurowej, rozłożonej na 25 kondygnacjach. Poza tym znajdzie się tam trzykondygnacyjny parking podziemny na 227 miejsc. Dostępne będą powierzchnie biurowe różnej wielkości:

  • Silver Office – 2170 mkw. (piętra od +2 do +11)
  • Golden Office – 1585 mkw. (piętra od +12 do +18)
  • Palladium Office – 870 mkw. (piętra od +19 do +23)

 

Wmurowujemy kamień węgielny pod największy budynek biurowy w Wielkopolsce. To wspólne dzieło Von der Heyden Group, Miasta Poznań i firmy PORR. To moment szczególny dla wszystkich, którzy na różnym etapie i w różnej roli uczestniczyli w tym projekcie. Wielkie rzeczy wymagają wielkiego wysiłku, wielkiej odwagi i wielkiej wiary. Cieszymy się, że mimo niełatwego czasu, pełnego międzynarodowych napięć, jesteśmy świadkami wydarzenia tak ważnego dla całej Wielkopolski. - powiedział podczas uroczystości Adam Trybusz, prezes zarządu Andersia Retail.

Treść znajduje się w archiwum

Możesz ją przeczytać kupując dostęp do naszego archiwum STANDARD.