Rośliny w biurze. Jak zielone biuro wpływa na efektywność pracowników?

27 marca 2023

Zieleń w biurze to coraz popularniejszy trend, który zyskuje uznanie zarówno wśród pracodawców, jak i pracowników. Rośliny nie tylko dodają estetyki i ożywiają przestrzeń, ale również wpływają na zdrowie i samopoczucie ludzi.

Idea biophilic design doskonale wpisuje się w nowoczesne biura, które przestały obecnie pełnić jedynie funkcję miejsca przeznaczonego na wykonywanie obowiązków zawodowych, a stały się przestrzenią do spędzania czasu z ludźmi. Ten aspekt wielu pracowników doceniło podczas lockdownu, gdy kontakt z drugim człowiek został ograniczony. Poznaj zalety natury w przestrzeni biurowej i dowiedz się, jak wprowadzić biofiliczny design do firmy.

Zielony projekt biura – w jaki sposób biophilic design poprawia efektywność pracowników?

Warto pamiętać, że rośliny w biurze to nie tylko moda czy trend, ale inwestycja w zdrowie i efektywność pracowników. Dlatego, jeśli chcemy zadbać o dobre warunki pracy, wpisujące się w wellbeing, warto pomyśleć o wprowadzeniu do miejsca pracy roślin oraz naturalnych materiałów, które nawiązują kolorem i teksturą do lasu, łąki; oraz zagwarantować odpowiednią ilość światła dziennego i komfort akustyczny. Biurowa budka telefoniczna hushPhone ze ścianką greenWall zapewni wyciszone i komfortowe miejsce do przeprowadzenia rozmów telefonicznych. Warto podkreślić, że zajmuje mniej niż jeden metr kwadratowy, dzięki czemu zmieści się także w biurze o małej powierzchni.

Rośliny w biurze poprawiają jakość powietrza

Rośliny są w stanie usunąć z powietrza szkodliwe substancje znajdujące się w tuszu do drukarki (trójchloroetylen, ksylen) oraz środkach czystości, stosowanych do sprzątania biura (aceton). Zła jakość powietrza powoduje bóle głowy, problemy z koncentracją, gorsze samopoczucie, a tym samym niższą efektywność. Nie jest tajemnicą, że rośliny pochłaniają także dwutlenek węgla i produkują tlen, co przyczynia się do lepszej jakości powietrza. Odpowiednie natlenienie wpływa korzystnie na stan zdrowia, dzięki czemu pracownicy są bardziej odporni i mniej chorują.

Treść znajduje się w archiwum

Możesz ją przeczytać kupując dostęp do naszego archiwum STANDARD.