[Szczecin] Poznaliśmy projekt osiedla w miejscu byłego dworca kolejowego

26 czerwca 2023

Poprzemysłowy teren położony przy ulicy Starkiewicza stanie się lokalizacją nowej inwestycji mieszkaniowej. W sąsiedztwie zabytkowych budynków starego dworca kolejowego „Pomorzany” powstanie projekt na około 800 lokali.

Szczecińskie przedsięwzięcie projektowane jest w pracowni Fort Polska. Na blisko sześciohektarowej działce powstanie wielofunkcyjna inwestycja oferująca pierwsze w mieście mieszkania na wynajem w formacie Private Rented Sector.

- Obszar ten daje dużo możliwości na zaprojektowanie nietuzinkowej architektury, dzięki zróżnicowaniu terenu i obszarom poprzemysłowym. Jednocześnie zmusza do wykreowania przestrzeni, która będzie stanowić odpowiednie tło dla budynków zabytkowych. Nowa architektura powinna współgrać, ze świadkiem historii i przywrócić jej blask, jako dominanty terenu. W tym celu zaprojektowano układ urbanistyczny, który podkreśla walory estetyczne obiektów zabytkowych, tworzy liczne otwarcia kierunkowe, naprowadzające widza na te obiekty - powiedziała Anita Barnaś, architekt w Fort Polska sp. z o.o.

Treść znajduje się w archiwum

Możesz ją przeczytać kupując dostęp do naszego archiwum STANDARD.