[Mazowieckie] Rusza rozbudowa pierwszego odcinka autostrady A2 między Warszawą a Łodzią

26 czerwca 2026

Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad podpisała umowę na rozbudowę pierwszego odcinka autostrady A2 pomiędzy Warszawą a Łodzią. Prace na 17,2-kilometrowym fragmencie od węzła Grodzisk Mazowiecki do węzła Konotopa zrealizuje firma Strabag. Wartość kontraktu wynosi blisko 257 mln zł.

Inwestycja obejmuje dobudowę dodatkowych pasów ruchu na jednym z najbardziej obciążonych odcinków autostrady w kraju. Na około 3-kilometrowym fragmencie pomiędzy węzłami Pruszków i Konotopa powstaną cztery pasy ruchu w każdym kierunku, natomiast na pozostałej części odcinka każda jezdnia zostanie poszerzona do trzech pasów.

Treść znajduje się w archiwum

Możesz ją przeczytać kupując dostęp do naszego archiwum STANDARD.