Najlepszy projekt ekologiczny 2016 roku

07 października 2016

Mennica Legacy Tower została nagrodzona w konkursie Green Building Awards organizowanym przez Polskie Stowarzyszenie Budownictwa Ekologicznego (Polish Green Building Council PLGBC). Wspólna inwestycja firm Golub GetHouse oraz Mennica Polska S.A., która powstanie na warszawskiej Woli, zwyciężyła w kategorii najlepszego projektu ekologicznego 2016 roku.

Prace zgłoszone do konkursu oceniane są zarówno pod względem walorów architektonicznych, estetycznych, jak i zrównoważonego budownictwa. Jury konkursu doceniło projekt Mennica Legacy Tower za zaawansowane rozwiązania proekologiczne, które wyróżniają inwestycję w trzech obszarach: realizacji inwestycji, zarządzania budynkiem oraz budowy postaw proekologicznych wśród przyszłych najemców.

Mennica Legacy Tower powstanie zgodnie z rygorystycznymi wymogami międzynarodowego certyfikatu ekologicznego BREEAM na poziomie „Excellent”. Oznacza to, że do budowy wykorzystane zostaną materiały o minimalnym wpływie na środowisko.

Zastosowanie zaawansowanych rozwiązań technologicznych będzie miało realny wpływ na zmniejszenie zużycia energii w budynku, co przełoży się bezpośrednio na redukcję kosztów najmu. W całym obiekcie zastosowane zostanie energooszczędne oświetlenie LED. Na elewację budynku złożą się 3-szybowe termoizolacyjne panele, których część będzie otwieralna – podnosząc tym samym komfort najemców. Warto wymienić również zaawansowany system zarządzania dający możliwość przywoływania wind z poziomu telefonu komórkowego oraz układ klimatyzacji i wentylacji powiązany z kontrolą obecności użytkowników. System bezpieczeństwa pożarowego będzie oparty na mgle wodnej, co nie tylko znacząco podwyższy jego skuteczność, ale pozwoli też na bardziej elastyczne projektowanie przestrzeni we wnętrzu biurowca. Wieżowiec przejdzie również niezależny audyt na etapie projektowym pod kątem jego dostępności dla osób niepełnosprawnych, który zakończy się nadaniem certyfikatu przez Fundację Integracja.

 

Treść znajduje się w archiwum

Możesz ją przeczytać kupując dostęp do naszego archiwum STANDARD.